Hurtownia klimatyzacyjna, wentylacyjna, chłodnicza

Szukając bogatego asortymentu systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych lub chłodniczych, warto poszukać specjalistycznej i profesjonalnej hurtowni klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Głównymi produktami, które można znaleźć, są elementy i urządzenia do instalacji wentylacji, klimatyzacji oraz systemów chłodniczych, na przykład: centra wentylacyjne z odzyskiem ciepła, nawiewniki czy oprzyrządowanie, a także wiele innych części niezbędnych przy montażu tych urządzeń. Cały asortyment pochodzi od sprawdzonych producentów i zgodny jest z normami bezpieczeństwa.

Kurtyny paskowe

Kurtyna paskowa

Kurtyny pasowe to idealne uszczelnienie przejść, ponieważ nie utrudniają ruchu pieszym, a w większych zakładach produkcyjnych – przejazdu wózkom. Tego rodzaju osłona to znakomita inwestycja, która w niedługim czasie zwraca poniesione koszty. O jakich zaletach mowa? Przede wszystkim kurtyny pasowe znacznie zmniejszają wychładzanie pomieszczeń, ponieważ stanowią barierę ochronną przed niską temperaturą panującą na zewnątrz. Jest to szczególnie ważne w okresie grzewczym, ponieważ wówczas jesteśmy narażeni na wyższe rachunki za ogrzewanie. Kurtyny ograniczają również hałas, który może docierać do budynku z zewnątrz. Kurtyny powstają z foli PCV i przytwierdzone są do perforowanych płytek – takie rozwiązanie zapewnia również bezpieczeństwo w czasie użytkowania kurtyn.

Sprawdź ofertę kurtyn paskowych

Czynniki chłodnicze

czynnik chłodniczy

Czynniki chłodnicze inaczej nazywane są chłodziwem lub czynnikami ziębniczymi i znajdują szerokie zastosowanie w urządzeniach wentylacyjnych. Obecnie coraz większą uwagę zwraca się na wybór tego płynu roboczego – chodzi oczywiście o bezpieczeństwo środowiska i ludzi. Należy również zwrócić uwagę na to, czy czynniki chłodnicze nie wywołują korozji w samym urządzeniu. Jak wybrać odpowiedni płyn? Przede wszystkim należy określić miejsce zastosowania – w zależności od środowiska, w jakim będzie pracował, czynnik chłodniczy musi wykazywać odporność na działanie niskich temperatur, musi być niepalny i nietoksyczny. Różnice między poszczególnymi płynami roboczymi do urządzeń chłodniczych wynikają przede wszystkich z ich składu chemicznego i fizycznych właściwości.

Sprawdź ofertę czynników chłodniczych

Klimatyzatory

Klimatyzatory

Klimatyzacja jest coraz powszechniejszym rozwiązaniem zarówno w budynkach użyteczności publicznej, miejscach pracy, jak i w mieszkaniach czy domach. Na jaki rodzaj systemu chłodzenia się zdecydować? Najprostszym rozwiązaniem są oczywiście klimatyzatory przenośne – nie wymagają kucia ścian i instalacji przewodów. Należy jednak pamiętać o tym, by tego rodzaju urządzenia ustawiać blisko okna. Klimatyzatory przenośne są jednak mało wydajne. Klimatyzatory typu slip zbudowane są z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Montuje się je na ścianie lub pod sufitem. Istnieją równie klimatyzatory przypodłogowe oraz kasetonowe. Szukając odpowiedniego klimatyzatora do wnętrza warto określić, jak dużą przestrzeń chcemy chłodzić – to pozwoli wybrać urządzenie o właściwej mocy.

Sprawdź ofertę klimatyzatorów

Wentylatory

Wentylatory

Jednym ze sposobów radzenia sobie z wysoką temperaturą jest instalacja wentylatorów. Można je podzielić ze względu na budowę i miejsce, gdzie będą ustawione. Biorąc pod uwagę budowę wentylatorów, wyróżnić można wentylatory kolumnowe i tradycyjne. Uwzględniając miejsce, gdzie będą stały mówić można o wentylatorach biurkowych i stojących. Wentylator jest znacznie tańszym rozwiązaniem, zwłaszcza wówczas, gdy nie ma możliwości zamontowania klimatyzatora we wnętrzu. Są to dość elastyczne urządzenia ze względu na dużą ilość możliwych opcji do wyboru – można na przykład określać prędkość, kąt nachylenia głowicy, tryby pracy. Ciekawym rozwiązaniem są również wentylatory ścienne – znajdują one zastosowanie przede wszystkim w halach produkcyjnych, magazynach czy warsztatach.

Sprawdź ofertę wentylatorów

Kurtyny powietrzne

Kurtyny powietrzne

To urządzenia montowane nad oknem albo obok drzwi. Po co się je zakłada? By odizolować wnętrze pomieszczenia od otoczenia. Kurtyny powietrzne są wyposażone w specjalne wentylatory, które wytwarzają strugę powietrza. Jest ono przetłaczane przez szczelinę nawiewową wzdłuż otworu okna lub drzwi. Kurtyny zapobiegają powstawaniu przeciągów, ale również przeciwdziałają mieszaniu się powietrza z zewnątrz z tym, które znajduje się w środku budynku. To również doskonała ochrona przed napływającym z zewnątrz zanieczyszczonym powietrzem. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku dużych bram przemysłowych, a także wejść do budynków użyteczności publicznej.

Sprawdź ofertę kurtyn powietrznych

Chłodnice

chłodnica przysufitowa

Znalezienie odpowiedniej klimatyzacji do urządzenia chłodzącego nie jest prostą kwestią, ponieważ na rynku dostępnych jest bardzo wiele tego typu produktów. Chłodnice podsufitowe to niewielkich rozmiarów urządzeni, które zbudowane jest z metalowej obudowie i pracują w oparciu o czynniki chłodnicze. Ich zadaniem jest chłodzenie klimatyzatora w czasie pracy.

Sprawdź ofertę chłodnic podsufitowych

Jesteś fachowcem, dodaj firmę

Jesteś fachowcem lub posiadasz ciekawe produkty? Dodaj koniecznie swoją ofertę lub usługę do naszej strony. Mieszkańcy Opola czekają właśnie na twoją pomoc lub potrzebują wysokiej jakośći usług i produktów.

Adres

ul. Cygana 3
35-131 Opole


Kontakt

E-mail: info@fachowiec.opole.pl
Phone: +48 733 368 253