Meble do biura, gabinetu

Producent Lissy

Wybór mebli do biura nie może być kwestią przypadku – codziennie spędzamy przy nich wiele godzin. Muszą być zatem niezwykle wygodne. Przed meblami do biura i gabinetu stawia się jednak dodatkowe wymagania – muszą oddawać charakter firmy, wskazywać na to, co jest mocną stroną przedsiębiorstwa, a jednocześnie muszą wzbudzać zaufanie klientów. Bardzo często meble do gabinetu rzutują na to, jak jesteśmy postrzegani przez kontrahentów i klientów, warto więc zainwestować w meble, które podkreślą profesjonalizm.

Nowoczesne meble biurowe

W nowoczesnej aranżacji biur najważniejsza jest wygoda pracownika i przestrzeń do kreatywnej pracy. Biorąc pod uwagę, że w biurach pracuje zazwyczaj kilka osób, wystrój wnętrza, w tym także meble, muszą być na tyle uniwersalne, by zaspokoiły gusta kilku osób. Najlepiej więc szukać nowoczesnych mebli biurowych o stonowanej kolorystyce oraz prostych liniach kompozycyjnych. Nowoczesne meble do biura są funkcjonalne – chodzi o to, by pracownik wszystko miał zawsze pod ręką, choć w tym przypadku warto pamiętać o zasadzie, że mniej znaczy lepiej. Dużo miejsca poświęca się też ergonomii mebli biurowych – nowoczesne meble do biura muszą być bezpieczne. Ciekawostką jest również łączenie stylów, faktur, materiałów i kolorów – nowoczesność jest przecież odważna.

Sprawdź ofertę mebli do gabinetu, biura

Meble biurowe

Meble biurowe mogą być tworzone z tradycyjnego tworzywa, którym jest drewno bukowe, dębowe czy sosnowe. Nieco odważniejsi mogą zdecydować się na egzotyczne gatunki drewna, na przykład heban, drzewo wiśniowe lub teak. Choć drewno jest ponadczasową klasyką, w niektórych, bardziej nowoczesnych i kreatywnych przedsiębiorstwach, spotkać można meble biurowe stworzone z różnego rodzaju materiałów sztucznych. Dzięki temu mają różnorodne kształty i właściwości. W nowoczesnych wnętrzach można na przykład spotkać meble, które stanowią połączenie szkła i metalu – idealnie sprawdzi się ono we wnętrzach industrialnych.

Biurka komputerowe

Większość z nas w swojej pracy wykorzystuje komputer. Szukając odpowiedniego biurka do komputera, należy przede wszystkim uwzględnić względy bezpieczeństwa i znaleźć takie, które posiada specjalne otwory na kable – miejsce pracy od razu stanie się bardziej estetyczne. Jeśli pracujemy przy komputerze stacjonarnym, warto rozejrzeć się za takim biurkiem, które zostało wyposażone w dodatkową podstawkę pod monitor oraz wysuwaną szufladę na klawiaturę, a także specjalną szafkę na jednostkę centralną. Gdy do pracy używamy laptopa, najlepiej szukać takiego biurka do komputera, które zapewnia ergonomiczne warunki pracy.

Sprawdź ofertę biurek komputerowych

Fotele i krzesła biurowe

Zarówno fotel, przy którym pracujemy, jak i krzesło biurowe, powinny wpisywać się w stylistykę wnętrza biura. Jeśli decydujemy się na fotele biurowe, szukajmy takich, które mają możliwość pełnej regulacji. A zatem możemy zmieniać wysokość siedziska, podłokietników i kąt nachylenia oparcia. Ci, którzy wolą pracować w naprawdę komfortowych warunkach, mogą zdecydować się na dodatkowe funkcje, takie jak specjalny zagłówek czy podkładka na odcinek lędźwiowy. Wielogodzinna praca już nigdy nie będzie trudnością. Jeśli zaś chodzi o krzesła biurowe, to znajda one zastosowanie przede wszystkim w salach konferencyjnych lub w czasie spotkać. Muszą wyróżniać się miękkim siedziskiem i mocnym stelażem.

Kontenery i komody biurowe

W każdym biurze znaleźć się musi miejsce do przechowywania niezbędnej dokumentacji. Bardzo eleganckim rozwiązaniem są komody biurowe – z szufladami lub szafkami, z elementami szklanymi lub bez. Wszystko zależy od stylistyki wnętrza. Warto również zwrócić uwagę, czy wysokość półek jest dostosowana do wysokości segregatorów i teczek. Na komodzie można swobodnie ustawić drukarkę lub inne urządzenia biurowe. Ciekawą alternatywą – zwłaszcza do nowoczesnych wnętrz – są kontenery biurowe, czyli niewielkich rozmiarów szafki metalowe, które najczęściej można zamykać na klucz. Można tam swobodnie przechowywać dokumenty poufne.

Sprawdź ofertę kontenerów i komód biurowych

Witryny, biblioteczki biurowe

Ciekawym pomysłem na archiwizację niezbędnych dokumentów są witryny biurowe lub biblioteczki biurowe. Witryny to regały z przeszklonymi drzwiczkami – dokumenty są przechowywane bezpiecznie w zamknięciu, a jednocześnie jest do nich prosty dostęp. Biblioteczki biurowe doskonale nadają się do przechowywania dokumentacji, która jest niezbędne w codziennej pracy i zawsze musi być pod ręką. Warto zwrócić uwagę, czy półki mają wysokość umożliwiająca przechowywanie segregatorów i teczek.

Sprawdź ofertę witryn, biblioteczek biurowych

Jesteś fachowcem, dodaj firmę

Jesteś fachowcem lub posiadasz ciekawe produkty? Dodaj koniecznie swoją ofertę lub usługę do naszej strony. Mieszkańcy Opola czekają właśnie na twoją pomoc lub potrzebują wysokiej jakośći usług i produktów.

Adres

ul. Cygana 3
35-131 Opole


Kontakt

E-mail: info@fachowiec.opole.pl
Phone: +48 733 368 253