Zestawy mebli do salonu

Producent Lissy

Salon jest najbardziej widoczną częścią każdego domu i mieszkania – tu przecież przyjmujemy gości. Czasami jednak salon zamienia się w miejsce wypoczynku, a nawet sypialnię. Jakie meble do salonu wybrać, by salon był dokładnie taki, jakiego potrzebujemy? Jakie zestawy mebli do salonu brać pod uwagę w czasie poszukiwań?

Nowoczesne meble do salonu

Meble dziecięce

Tym, co wyróżnia najbardziej nowoczesne meble do salonu, jest ich minimalistyczny wygląd. Najczęściej meble do salonu występują w monochromatycznych kolorach: bieli, czerni, szarościach, kremie. Oprócz tego często znaleźć można polerowane na wysoki połysk drewno z drzewa egzotycznego, na przykład mahoniu. W nowoczesnych meblach uwagę zwracają również wykończenia: metalowe, aluminiowe, chromowane, a także szklane. Nowoczesne meble do salonu to również łączenie nieoczywistości: różnych faktur, kolorów, materiałów. Chodzi o to, by salon nie wyglądał na zbyt przytłoczony lub zagracony.

Sprawdź ofertę zestawów mebli do salonu Lissy

Meble do salonu

Większość z nas decyzję o zmianie wystroju salonu, a co się z tym wiążę, również mebli do salonu, podejmuje średnio co dekadę. Warto więc szukać takich mebli, które będą wyglądać elegancko przez wiele lat. Zamiast nowoczesnych mebli do salonu można zdecydować się na meble w stylu klasycznym. Meble w tym stylu wytwarzane są z drewna, ale od wielu lat piękne, tradycyjne meble powstają z płyt. Meble do salonu utrzymane w tradycyjnej stylistyce utrzymane są w jednolitej kolorystyce, ale często posiadają dodatkowe rzeźbienia. Dzięki temu są bardziej ozdobne, a na tle monochromatycznego koloru ścian prezentują się naprawdę okazale.

Meblościanki do salonu

Choć meblościanki kojarzą się z tradycyjnymi meblami do salonu, to jednak wielki ich wybór znaleźć można w stylistyce nowoczesnej. Meblościanki do salonu to gotowe zestawy mebli, które posiadają wszystkie niezbędne elementy: witrynę, komodę, stolik RTV, szafę. To, w jakim stylu będzie, zależy wyłącznie od naszych gustów i preferencji. Meblościanki to ciekawe rozwiązanie, ponieważ daje możliwość personalizacji – wybieramy tylko te elementy, które naprawdę nam się przydadzą. W przyszłości, gdy będziemy chcieli odświeżyć wygląd salonu, można dostawić pozostałe elementy. Meblościanki można dowolnie konfigurować – można je rozdzielić i ustawić według potrzeb. To również zapewnia niepowtarzalny wygląd wnętrza.

Sprawdź ofertę meblościanek

Stoliki do salonu

Stolik w salonie jest elementem niezastąpionym – w czasie wizyty znajomych służy za stolik kawowy. Stoliki w salonie mogą również decydować o ostatecznym wyglądzie całego wnętrza – na tle jasnego koloru ścian i eleganckiej meblościanki, stolik może stanowić prawdziwą ozdobę. W zależności od wystroju wnętrza, stolik do salonu może być wykonany z połączenia szkła i drewna, samego drewna albo zupełnie nowoczesnych materiałów, na przykład metalu. Stolik powinien być jednak funkcjonalny – blat winien znajdować się na odpowiedniej wysokości, gdy jest stolikiem kawowym.

Sprawdź ofertę stilików do salonu

Szafki RTV

Rozglądając się za idealną szafką RTV, należy wziąć pod uwagę wielkość telewizora, a także ilość sprzętu, który będzie mu towarzyszył. Specjalne szafki na sprzęt RTV posiadają otwory, którymi można swobodnie poprowadzić kable, a także są dodatkowo wyposażone w miejsce na sprzęty peryferyjne. Szafki pod telewizor do salonu mogą stanowić część większego kompletu lub mogą być dobierane całkiem osobno. Wówczas jednak należy pamiętać, by ich stylistyka korespondowała z wyglądem pozostałych mebli w salonie. Szukając szafki RTV rozglądajmy się za rozwiązaniami, które będą łączyć funkcjonalność z estetycznym wyglądem.

Sprawdź ofertę szafek pod telewizor

Komody do salonu

Komoda to mebel, który cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat – jest elegancki, ale również bardzo praktyczny. Pojemne szuflady dają możliwość przechowywania niemal wszystkiego. Ponadto komody do salonu mogą zastąpić stolik pod telewizor. Można zdecydować się na te tradycyjne z szufladami lub wybrać coś bardziej nowoczesnego, gdzie szuflady zostały zastąpione szafkami, a nawet otwartymi płkami. Komoda do salonu, jeśli nie jest częścią większego kompletu, winna nawiązywać do stylu, który panuje w pomieszczeniu, chociaż decydując się na komodę do salonu w stylu nowoczesnym, można z niej uczynić największą ozdobę wnętrza.

Sprawdź ofertę komód do salonu

Sofy do salonu

Sofa do salonu

Sofa do salonu ma niebagatelne znaczenie dla wystroju pokoju dziennego. Jej wybór ma również znaczenie ze względu na właściwości wypoczynkowe – przecież na niej siedzimy, a często również śpimy. Szukając idealnej sofy do salonu, najlepiej rozglądać się za taką z możliwością rozkładania. W ciągu dnia może być złożona, a wieczorową porą lub w razie odwiedzin gości może służyć za łóżko. Fason i kolorystyka sofy powinny harmonizować się z kolorem ścian oraz kolorystyką pozostałych mebli. Warto wziąć również pod uwagę materiał, z którego zostanie wykonana – materiał powinien być prosty w czyszczeniu, a jednocześnie estetyczny.

Sprawdź ofertę sof do salonu

Jesteś fachowcem, dodaj firmę

Jesteś fachowcem lub posiadasz ciekawe produkty? Dodaj koniecznie swoją ofertę lub usługę do naszej strony. Mieszkańcy Opola czekają właśnie na twoją pomoc lub potrzebują wysokiej jakośći usług i produktów.

Adres

ul. Cygana 3
35-131 Opole


Kontakt

E-mail: info@fachowiec.opole.pl
Phone: +48 733 368 253