Zestawy mebli do kuchni

Producent Lissy

Kuchnia to miejsce spotkań całej rodziny – warto więc, by była przestronna, funkcjonalna, a przede wszystkim przytulna. Meble do kuchni powinny być ponadto proste w czyszczeniu, bo przecież w kuchni nietrudno o zabrudzenia, a do tego stylowe, bo przecież zdarza nam się przyjmować tu gości. Zestawy mebli do kuchni muszą być spójne z wystrojem całego mieszkania, a także sprawiać, że będziemy chcieli tam wrócić. Jakie meble do kuchni wybrać? Czym kierować się przy wyborze?

Nowoczesne meble kuchenne

nowoczesne meble kuchenne

Nowoczesny styl to przede wszystkim minimalizm i funkcjonalność. Wszystko musi być pod ręką, ale jednocześnie każdy element, który znajduje się w przestrzeni kuchennej i na blatach, musi stanowić mocny akcent dekoracyjny. Nie inaczej jest z meblami – nowoczesne meble do kuchni to przede wszystkim prostota i śmiałe zestawienie kolorów, materiałów i fasonów. W nowoczesnym stylu fronty szafek są często wykonane z różnych gatunków egzotycznego drewna, na przykład z mahoniu. Ciekawym rozwiązaniem jest również drewno laminowane na wysoki połysk, a także użycie matowego szkła. Elementy wykończeniowe najczęściej wykonane są ze stali albo aluminium.

Sprawdź ofertę zestawów mebli do kuchni

Meble kuchenne

Meble Lissy

Szukając idealnych mebli do kuchni, trzeba zdecydować już na początku, czy chcemy kupić gotowe szafki, czy zamówić je w specjalnym studiu projektowania mebli. Gotowe meble posiadają odpowiednie certyfikaty gwarancyjne, a wybór jest niemal nieograniczony. W sytuacji, gdy nasza kuchnia jest niezbyt ustawna lub ma bardzo małą powierzchnię lepiej zdecydować się na zamówienie mebli w studiu kuchennym. Meble kuchenne muszą oddać charakter ich użytkowników, warto więc z wielką starannością wybrać kolorystykę i rodzaj użytego materiału – w przypadku gotowych mebli najczęściej zestawy są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, więc nie ma problemu z wybraniem modelu, który będzie nam się najbardziej podobać. Jeśli zaś chodzi o meble do kuchni robione na zamówienie, to obowiązuje tu pełna dowolność.

Komody kuchenne

Choć komoda kojarzy nam się raczej z sypialnią lub salonem, to i w kuchni ten rodzaj mebla znajdzie miłośników. Komody kuchenne mogą jednak okazać się niezastąpione, jeśli są wyposażone w same szuflady, wówczas może służyć do przechowywania bielizny stołowej, na przykład obrusów, ścierek, a także zastawy. W komodach do kuchni można więc przechowywać mniej używane przedmioty. Dla tych jednak, którzy cenią funkcjonalność mebli, komoda może stać się nieocenionym meblem do przechowywania wszelkiego rodzaju narzędzi niezbędnych do codziennego gotowania, garnków, naczyń do pieczenia. Jednym słowem – wszystkiego, co musi znaleźć się pod ręką. Komoda kuchenna może być również podstawą dla kuchennej wyspy. To, w jaki sposób będzie nam służyć, zależy wyłącznie od naszej fantazji.

Sprawdź ofertę komód kuchennych

Witryny kuchenne

Witryny najchętniej stawiamy w salonach, ale można znaleźć znacznie więcej miejsc, gdzie okażą się niezastąpione. Na przykład witryny kuchenne zastąpią tradycyjne szafki lub będą stanowić element dekoracyjny, który pozwoli na przechowywanie przedmiotów kuchennych mniej używanych na co dzień w kuchni. Witryna to wysoka, przeszklona szafka, która pozwala na ekspozycję tego, co jest w środku. Swobodnie więc możemy tam ustawić serwis kawowy, wszystkie elementy zastawy stołowej, a ci, którzy doceniają praktyczne rozwiązania, mogą przechowywać w niej na przykład przetwory lub wszelkiego rodzaju przyprawy. Wykorzystanie witryn do kuchni nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń.

Sprawdź ofertę witryn kuchennych

Szafki kuchenne

Szukając mebli do kuchni, powinniśmy zacząć od wyboru blatu, a dopiero do niego dobrać szafki kuchenne. A mamy w czym wybierać. Przyjrzyjmy się zestawom mebli kuchennych w stylu angielskim. Szafki kuchenne najczęściej mają jasne kolory – beże, biele i szarości z wyrazistymi, ciemnymi dodatkami, na przykład gałkami. Cechą charakterystyczną dla zestawów mebli kuchennych w tym stylu są pilastry i ramowo-płycinowe fronty. Całość wygląda elegancko i bogato. Ciekawym rozwiązaniem są również zestawy mebli kuchennych w stylu prowansalskim. Prosta stylistyka tego rodzaju szafek kuchennych zostały wzbogacone o drewniane dodatki, na przykład stół.

Sprawdź ofertę szafek kuchennych

Stoły z krzesłami do kuchni

Wybranie odpowiedniego stołu z krzesłami do kuchni nie jest proste. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę ilość osób, która regularnie będzie do niego zasiadać. Warto również wziąć pod uwagę, że czasami mogą się zdarzyć niespodziewani goście, dla których również powinno znaleźć się miejsce przy stole. Wówczas najlepiej wybrać stół z funkcją rozkładania. Jaki jeszcze powinien być stół z krzesłami do kuchni? W zależności od wielkości kuchni można wybierać między stołami w kształcie prostokąta czy koła. Krzesła muszą być bezwzględnie dopasowane do wysokości stołu i najlepiej, by były wykonane z identycznego materiału, co stół. Oczywiście w nowoczesnych kuchniach może tę tendencję przełamać i zdecydować się na nieoczywiste połączenia.

Sprawdź ofertę stołów z krzesłami

Jesteś fachowcem, dodaj firmę

Jesteś fachowcem lub posiadasz ciekawe produkty? Dodaj koniecznie swoją ofertę lub usługę do naszej strony. Mieszkańcy Opola czekają właśnie na twoją pomoc lub potrzebują wysokiej jakośći usług i produktów.

Adres

ul. Cygana 3
35-131 Opole


Kontakt

E-mail: info@fachowiec.opole.pl
Phone: +48 733 368 253