Pompy przemysłowe

Pompy to maszyny, które posiadają szerokie zastosowanie w różnego rodzaju dziedzinach przemysłu i gospodarki. Ciekawostką jest, że znane już były w starożytności. Służą do przenoszenia wody z niższego poziomu na wyższy lub z miejsca, gdzie panuje niższe ciśnienie, w miejsce, gdzie panuje wyższe. W pompach przemysłowych mogą być wykorzystywane różnego rodzaju elementy, które powodują przemieszczanie cieczy. Mogą to być wirniki, tłoki lub membrany. To one wytwarzają podciśnienie, które pozwala na zasysanie cieczy. Jak napędzane są pompy przemysłowe? W przeważającej części energią mechaniczną, która powstaje jako efekt pracy silnika mechanicznego lub silnika spalinowego albo turbiny parowej. Pompy przemysłowe pracują w środowisku wodnym, więc narażone są na korodowanie, dlatego też powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Pompy śrubowe (ślimakowe)

Pompa śrubowa

Pompy śrubowe, zwane również ślimakowymi, transportują ciecz dzięki obrotom ślimakowej śruby. Do niewątpliwych zalet pomp ślimakowych można zaliczyć bezzaworową konstrukcję, proporcjonalność między przepływem a prędkością obrotową silnika, możliwość zmiany kierunku przepływu cieczy. Gdzie znają zastosowanie pompy śrubowe? W przemyśle chemicznym, farmaceutycznym i kosmetycznym, w przemyśle lakierniczym i farbiarskim, w technologii oczyszczania ścieków i przede wszystkim w przemyśle spożywczym. Szerokie spektrum zastosowania pomp ślimakowych związane jest z dużą wydajnością i z możliwością przenoszenia roztworów charakteryzujących się dużą lepkością ze zbiorników, beczek lub miejsc wykopów.

Sprawdź ofertę pomp śrubowych

Pompy wirowe

Pompa wirowa

Pompy wirowe wyróżniają się niewielkimi rozmiarami. Dzięki prostej budowie możliwe jest bezpośrednie połączenie narzędzia roboczego z silnikiem napędowym. Nie potrzebne są żadne przekładnie, co sprawia, że ten rodzaj pomp wykazuje się niezwykle małą awaryjnością. To z kolei przekłada się na niskie koszty eksploatacji. Pompy wirowe generują duże prędkości obrotowe, co sprawia, że są bardzo wydajne. Ten rodzaj pomp znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym do tłoczenia produktów gęstych, w przemyśle napojów chłodzących, w przemyśle mleczarskim i kosmetycznym.

Sprawdź ofertę pomp wirowych

Pompy zębate

Pompa zębata

Pompy zębate przeznaczone są do tłoczenia płynów o różnym stopniu lepkości. W tego typu pompach ciecz przenoszona jest między zębami a obudową. Takie rozwiązanie znajduje zastosowanie przy wydobywaniu ropy naftowej, wytwarzaniu benzyny czy paliwa grzewczego. Znajdzie również zwolenników w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym i chemicznym. Pompy zębate mają wiele zalet, na przykład wydajność tego mechanizmu jest stała, wprost proporcjonalna do prędkości obrotowej bez względu na ciśnienie, zapewnia łagodny przepływ bez pulsacji, które mogą wywołać drgania rurociągu. Pompa zębata jest prosta w regulacji i może pracować w dwóch kierunkach. Nie wymaga ona również specjalistycznego, dodatkowego oprzyrządowania.

Sprawdź ofertę pomp zębatych

Pompy membranowe

Pompa membranowa

Wszędzie tam, gdzie liczy się wysoka jakość i niezawodność sprawdzą się pompy membranowe, które zasilane są sprężonym powietrzem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest pompowanie wszystkich rodzajów cieczy bez względu na poziom gęstości i lepkości. Co na przykład można zasysać? Kwasy, kleje, żywicę, emulsje, wszelkiego rodzaju zawiesiny. Ten rodzaj pomp przeznaczony jest do długiego użytkowania przy jednoczesnym niskim zużyciu energii i powietrza. Za decyzją o wybraniu pompy membranowej przemawia również cicha i pozbawiona wibracji praca, łatwość montażu, znacznie prostsza konserwacja oraz fakt, że może pracować na sucho.

Sprawdź ofertę pomp membranowych

Pompy perystaltyczne (dozujące)

Pompa dozująca - perystaltyczna

Pompy tego rodzaju wyróżniają się wyjątkową niezawodnością, możliwością precyzyjnej kontroli, bardzo prostą obsługą. Nie wymagają również dużych nakładów finansowych na konserwację. Z czego składa się pompa perystaltyczna? Możemy tu znaleźć trzy główne elementy: silnik z przekładniami, mechanizmu regulującego przepływ oraz głowicy wraz z zaworem. Pompy tego typu znajdą zastosowanie w przemyśle mleczarskim, chemicznym, tekstylnym, spożywczym, cukierniczym oraz w oczyszczaniu ścieków. Jak widać, pompy dozujące mogą mieć różne zastosowanie – w razie potrzeby każda pompa może zostać wyposażona w dodatkowe głowice, które będą regulowane niezależnie.

Sprawdź ofertę pomp dozujących

Jesteś fachowcem, dodaj firmę

Jesteś fachowcem lub posiadasz ciekawe produkty? Dodaj koniecznie swoją ofertę lub usługę do naszej strony. Mieszkańcy Opola czekają właśnie na twoją pomoc lub potrzebują wysokiej jakośći usług i produktów.

Adres

ul. Cygana 3
35-131 Opole


Kontakt

E-mail: info@fachowiec.opole.pl
Phone: +48 733 368 253